Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Hakkımızda

Hakkımızda

Dilmer Makina’yı doğuran koşulları bir kasabanın geleceğini şekillendiren sosyo-ekonomik dönüşümden ayrı düşünmemek gerekiyor. Geçtiğimiz yüzyılın ikinci yarısında ivme kazanan otomotiv sanayii karayollarındaki iyileşmeyi beraberinde getirdi. Tarım ve hayvancılığa dayalı ekonominin sanayi ve hizmet sektörüne doğru evrilmesi köyden merkeze olan göçü hızlandırdı. Sanayinin yetişmiş insan ve ara eleman ihtiyacına dönük zorunlu, hızlı bir nüfus hareketi başladı. İnsan kaynaklarının aynı hızla eğitilememesi öğrenmeye ve deneyime dayalı okulsuz, alaylı eğitimin önünü açtı. Çırak, kalfa, usta zinciri üstünden yürüyen sivil bir birikim ve görgü süreci başladı. Erken yaşta sorumluluk alan taşra çocuklarının bir zanaat öğrenerek geleceğine yön verme çabaları az sayıdaki okulda uzun seneler oyalanarak geçecek zamana tercih edildi. Ağacın yaşken eğildiğine dair pederşahi, sivil eğitim geleneği sanayiyi besleyen küçük bakım onarım atölyelerindeki iş hacmini ve çırak sayısını artırdı. 

Anadolu yurdu bir değişimin eşiğindeydi.

Ülkenin sebze ve narenciye gereksinimini karşılayan Batı Akdeniz’in kıyı bandına yakın; kuzeydeki sanayi kentlerine giden yol güzergahı üstünde yer alan bir kasaba nakliye ve taşımacılık sektörüne şaşırtıcı bir hızla uyum sağladı. Motorlu taşıtların bakım ve onarımına dayanan küçük sanayi işkolu aynı hızla gelişme gösterdi.

Dilmer Makina bu noktada uç veren ikinci aşamanın yani üretim sanayisinin yarattığı bir kuruluştur. Kendi alanında 30 yıllık uygulamalı birikimlerden damıtılmış bir uzmanlığa yaslanır.

Mermer Ocak Makinaları sanayisinde üretim yapan ulusal ölçekte öne çıkmış bir firmadır.

Ödünsüz bir tekniğe dayanan, deneyim ve birikimin egemen olduğu ustaca bir üretim sorumluluğu, sahiplenmeye, samimiyete ve derviş ruhla tevazuya dönük bir iletişimdir Dilmer. Her geçen yıl gelişip büyüyen dinamik bir makina akademisidir.